Wydarzenia na bursztynowym szlaku

Filtruj:

Ambermart

adres: ul. Beniowskiego 5, Gdańsk
miasto: Gdańsk
woj.: pomorskie
tel: +48 58 554 92 00
www:  http://www.mtgsa.pl/e4u.php/17,pl,
         
Opis: 

AmbermartMiędzynarodowe Targi Bursztynu
Jesienna edycja bursztynowych targów jest otwarta dla publiczności niefachowej – z myślą o nich organizator przygotowuje specjalny program pełen bursztynowych atrakcji, jak np. „Tajemnice ulicy Mariackiej”. Ambermart to miejsce, gdzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w bursztynowej biżuterii i przedmiotach dekorowanych bursztynem. Na licznych stoiskach prowadzona jest sprzedaż bezpośrednia. Na targach obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży falsyfikatów i namiastek bursztynu, a bursztyn prasowany i żywice kopalne muszą być czytelnie oznakowane. Również tej imprezie towarzyszą konkursy, wystawy i pokazy.

Organizatorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.Amberif

adres: ul. Beniowskiego 5, Gdańsk
miasto: Gdańsk
woj.: pomorskie
tel: +48 58 554 92 00
www:  www.amberif.pl
         
Opis: 

Amberif – Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich
To odbywające się od 1994 roku największe targi bursztynu na świecie, od 2009 r. zamknięte dla publiczności niefachowej. Rokrocznie wystawcy z kilku krajów oferują biżuterię, przedmioty użytkowe i dekoracyjne z bursztynem oraz wyznaczają trendy na najbliższe sezony. Imprezie towarzyszą liczne konkursy, z czego najbardziej znane to międzynarodowy Amberif Design Award i jubilerski Mercurius Gedanensis. Ważnym wydarzeniem jest Gala Mody i Bursztynu – specjalnie na tę okazję znani projektanci biżuterii i mody tworzą wyszukane kolekcje.

Organizatorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

adres: Jantar, Stegna
miasto: Jantar
woj.: pomorskie
www:  http://www.mistrzostwa.stegna.ug.gov.pl/index1.php
      
Opis: 

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu – Jantar
Od tysięcy lat głównym ośrodkiem pozyskiwania i obróbki bursztynu jest Region Mierzei Wiślanej, gdzie leży miejscowość Jantar w gminie Stegna oraz miasta i gminy nad Zatoką Gdańską określane mianem Polskiego Bursztynowego Wybrzeża. Wybrzeża, na którym od wieków poławiano bursztyn z morza. Właśnie do tych tradycji nawiązują organizowane od 1999 r. przez gminę Stegna Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Eliminacje odbywają się w kilku nadmorskich miastach, m.in. Gdyni, Helu, Sztutowie i Jantarze – w tym ostatnim mieście odbywają się rokrocznie także finały mistrzostw.

 

Wyznacz trasę

Od :  lub 

Do :  lub 
Reklama