Bursztynowy szlak

Obecnie w Polsce i Europie istnieją liczne szlaki turystyczne nawiązujące do dawnych dróg handlowych, łączące miejscowości związane z bursztynem i jego kolekcjami, m.in. Austriacki Szlak Bursztynowy, Pomorski Szlak Bursztynowy, Nadwarciański Szlak Bursztynowy, Amber One – Bursztynowa Autostrada A1 czy Bursztynowe Szlaki Rowerowe.

"Zwykła z zarazem niezwykła żywica, nazwana niegdyś złotem Północy, stała się prawdziwym klejnotem XXI wieku..."
Alicja Pielińska

Podejmowane są działania mające na celu integrację inicjatyw podejmowanych przez włodarzy miast leżących na Polskim Bursztynowym Szlaku – na I Forum Miast Szlaku Bursztynowego w maju 2009 r. został podpisany List intencyjny w sprawie podjęcia działań na rzecz upowszechnienia idei Szlaku Bursztynowego. Jego sygnatariusze za główny cel uznają "wypracowanie efektywnych form współpracy i działań wokół Szlaku Bursztynowego dla integracji potencjału miast i regionów opartego na kulturowym dziedzictwie bursztynu oraz stworzenie atrakcyjnej oferty promującej walory turystyczne i osiągnięcia w cywilizacyjnym rozwoju tych miast i regionów."

Jednym z celów Bursztynowego Portalu jest stworzenie platformy komunikacji dla tych działań oraz przyczynianie się do dalszej promocji bursztynu oraz związanego z nim dziedzictwa kulturowego, jak również zarówno polskiego, jak i europejskiego Szlaku Bursztynowego.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś umieścić jakiś obiekt na naszej mapie - prosimy o kontakt .

Anna Sado

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
gsm. +48 601 939 696

 

 

Reklama