plzh-CNenetdelvltnorues
Trevgart - niesztampowa biżuteria z pleksi

Do 6 listopada w siedzibie Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości można oglądać wystawę Collective Design – wspólną prezentację projektantów, producentów oraz kreatywnych osób związanych z szeroko pojętym designem.

Collective Design to efekt współpracy Gdańsk 2016 z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości w ramach Creative Cities. Prezentacje designerskich produktów to jeden ze sposobów poszerzania formuły działania sieni Gdańsk 2016. W sieni funkcjonuje Punkt Informacji Kulturalnej, odbywają się wystawy, debaty i warsztaty. Sień pełni również funkcję centrum festiwalowego, m.in. Narracje, Animation Now!, Europejski Poeta Wolności.

W czasie drugiej edycji Collective Design swoje wyroby zaprezentują m.in.:

Chilly Tillly Trashsure Bags
– niepowtarzalne i funkcjonalne torby oraz pokrowce sportowe z recyklingowych materiałów „z odzysku” – głównie kolorowych billboardów reklamowych. Firma powstała z myślą o aktywnych indywidualistach, którzy cenią świeże podejście do ekologii i poszukują toreb gwarantujących wysoką europejską jakość.

Katarzyna Kruczyńska – projektantka stawia na kreatywność, bujną wyobraźnię i przekraczanie stereotypów. Zaprezentuje niepowtarzalną biżuterię oraz ręcznie malowaną odzież.

Kombokolor – oryginalna kolekcja ubrań z autorskimi nadrukami, rzeczy proste w formie, na których nadrukowane są grafiki, symbole, zdjęcia.

Marta Misiuro – projektantka unikatowej biżuterii wykonanej z białego szkła nowatorską technologią wytopu, a także dekoratorskich elementów wystroju wnętrz z wykorzystaniem autorskich ilustracji.

Moja Forma – niepowtarzalna biżuteria z bursztynem w roli głównej, którego niepowtarzalne kształty uzupełnione zostały dopasowaną do nich formą ze srebra. Przy tworzeniu tej oryginalnej biżuterii projektanci używają także wielobarwnych nici.

Projekt „Kobiety OK” – zestawy ubiorów zawierające elementy różnych technik rękodzieła, połączenie dzianiny i filcu. Projektantki wymieniają się materiałami; w filcu pojawia się włóczka, zwykle służąca do tworzenia dzianiny, a w dzianinie refleksy z surowej wełny.

Projekt Mleko – oryginalne i przyjemne w noszeniu ubrania inspirowane najnowszymi trendami oraz polskim folklorem. Ubrania te cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały i dbałość o szczegóły (hafty, guziki, nadruki).

Service Art Studio – biżuteria wykonana przy użyciu półprzeźroczystej żywicy, dającej możliwość zatapiania różnych przedmiotów, tworzącej wrażenie przestrzenności. Istotnym elementem biżuterii jest charakter recyklingu, polegający na użyciu niepotrzebnych produktów w charakterze dekoracyjnym.

Tregvart – biżuteria o zaskakujących wzorach i przedmioty użytkowe wykonane z pleksi. Te kolorowe i zabawne naszyjniki, pierścionki, broszki to idealne dodatki dla wszystkich, którzy nie lubią sztampy.

Triada Silver – unikatowa biżuteria tworzona przy wykorzystaniu oksydowanego srebra, jedwabnej organzy i zaskakujących tworzyw sztucznych.

Twins – akcesoria damskie takie, jak np. torebki wykonane ze skór i tkanin pochodzących z recyklingu. Proste formy połączone z niklowanymi okuciami. Akcesoria są projektowane i wykonywane przez artystki. Twins to połączenie mody i fotografii przy użyciu materiałów vintage.

Wszystkie prace będzie można nie tylko oglądać, ale także zakupić.

Collective Design to inicjatywa Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości stworzona z myślą o promocji utalentowanych projektantów i prezentacji ich niepowtarzalnych wyrobów szerokiemu gronu odbiorców. Do poszczególnych edycji projektu mogą się zgłaszać osoby, które chciałyby pochwalić się swoimi pomysłami. Pierwsza edycja projektu odbyła się w dniach od 30 września do 16 października i spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i turystów. Wydarzenie jest realizowane w ramach długofalowej strategii wspierania i promowania najciekawszych przejawów kreatywności utalentowanych osób w ramach projektu Creative Cities. W projekcie uczestniczy sześć europejskich miast: Berlin, Gdańsk, Genua, Lublana, Lipsk i Pecz. Celem Creative Cities jest rozwój przemysłów kreatywnych w miastach biorących udział w projekcie.

Collective Design II
sień Gdańsk 2016, ul. Długi Targ 39/40
21 października – 6 listopada 2011 r.