plzh-CNenetdelvltnorues
5. grudnia o godzinie 17.00 w legnickiej Galerii Srebra pod Przepiórczym Koszem rozpocznie się wernisaż wystawy Jacka Ostrowskiego zatytułowanej „Geometryczne piękno”.

Projektant pokaże na niej swój dotychczasowy dorobek w postaci kilku kolekcji biżuterii: 4wave, Take-off, Newwave, Butterfly, Rocchetto, Roller, Twist, Moon Light oraz x-play. Oprócz typowo komercyjnych projektów zostaną zaprezentowane inspirowane nimi geometryczne formy (kolekcja „Lekcja geometrii”), jednak w różnych kompozycjach: „Chcę w ten sposób pokazać, jak mogą ‘zadziałać’ te same elementy w innym zestawieniu i jak poprzez tak prosty zabieg diametralnie zmienia się cały projekt.” Nowością będzie także miłosna opowieść zatytułowana „Love Story”.

Jacek Ostrowski jest młodym (dyplom z projektowania biżuterii w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej w 2007 r.), jednak już uznanym projektantem o stosunkowo dużym dorobku oraz z licznymi sukcesami na koncie, m.in. nagrodami w konkursach Mercurius Gedanensis 2006, The Top 50 New Products at Showcase 2008, Bursztynowe Rzemiosło 2008 oraz internetowym Ambermart Gallery 2008. Zaskakuje przede wszystkim nowatorskimi pomysłami i niestandardowym podejściem do projektowania biżuterii srebrnej z bursztynem – wiele pozytywnych opinii zebrały jego kolekcje biżuterii prezentowane na Gali Mody i Biżuterii podczas targów Amberif: ubiegłoroczna Fine Line (wspólnie z projektantką mody Aleksandrą Kus) oraz tegoroczna Luxury Boy (moda: Emilia Korycka).

Jego najnowsze kolekcje będzie można zobaczyć już w lutym 2009 roku w czasie targów inhorgenta europe w Monachium i w marcu na targach Amberif w Gdańsku. Czego możemy się spodziewać? "Są to kolekcje w moim stylu, charakteryzujące się prostotą i elegancją. Ostatnio fascynuje mnie ‘ruch’, więc w niektórych projektach pojawią się ruchome elementy – do zabawy” – zapowiada Jacek Ostrowski.

Wystawa Jacka Ostrowskiego w Galerii pod Przepiórczym Koszem potrwa do 28. grudnia br.


Więcej informacji:
Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem
Ostrowski Design

Zdjęcie: Biżuteria z najnowszej, jeszcze nieprezentowanej kolekcji Jacka Ostrowskiego