plzh-CNenetdelvltnorues
Podczas wieczoru wystawców i kupców drugiego dnia targów Ambermart odbędzie się wernisaż wystawy fotogramów Barbary Gronuś-Dutko. Multimedialnej prezentacji towarzyszyć będzie występ Iwony Jędruch, która grając na gongach stworzy tło muzyczne do prezentowanych zdjęć.

Barbara Gronuś-Dutko – wszechstronna gdańska artystka, która od ponad 20 lat fascynuje się bursztynem. Jest projektantką unikatowej biżuterii, malarką i fotografką. Tym razem zaprezentuje nam zestaw fotogramów oraz multimedialną prezentację „Na planecie Jantar”, będzie to kolejny odcinek cyklu „Zaczarowany Świat Bursztynu”. Zaskakujące i tajemnicze zdjęcia wnętrz pięknych brył bursztynu przypominają nieznane i pobudzające wyobraźnię krajobrazy odległy planet... a może nie odległych, lecz bliskich. Warto spojrzeć głębiej ku wnętrzu brył, w czym z całą pewnością pomoże nam artystka podczas wieczornego spotkania wystawców i kupców w klubie Sfinks drugiego dnia targów.

Podczas wernisażu wystąpi Iwona Jędruch, klasycznie wykształcona skrzypaczka i multinsrumentalistka, która gra własną, eksperymentalną oraz kontemplacyjną muzykę o specyficznym, niepowtarzalnym nastroju, opartą na improwizacji – na gongach, misach dźwiękowych, dzwonkach, konchach, kalimbi, w które w niekonwencjonalny sposób skrzypce i wokalizę.

Wernisaż odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 20.00 w Klubie Sfinks, Sopot ul. Mamuszki 1 Wstęp za zaproszeniami. Wystawa bursztynów będzie prezentowana Galerii del Arte w sopockim Krzywym Domku, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53 natomiast fotogramy w Galerii Impresja przy ulicy Chopina 26 także w Sopocie.

Fot. Barbara Gronuś-Dutko