plzh-CNenetdelvltnorues
Kayah została trzecim Ambasadorem Bursztynu

„Bardzo cieszę się z nominacji na Ambasadora Bursztynu, mam nadzieję przywrócić jego świeżość i nowoczesność” – deklaruje Kayah. W czasie Gali Mody i Bursztynu Amberif 2013 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczył jej nominację na Ambasadora Bursztynu.

„Bursztynowi należy się szacunek, powinniśmy o nim zapomnieć jako o bohaterze kiczu z nadmorskich straganów” – stwierdziła Kayah podczas uroczystości wręczenia jej nominacji. I dodała żartobliwie: „Zostałam Ambasadorem Bursztynu, bo umiem go założyć, jestem też laureatką Bursztynowego Słowika i zaśpiewałam piosenkę ‘Bursztynowa wieża’”. Piosenkarka zdaje sobie sprawę, że jej zadanie nie będzie łatwe, ponieważ bursztyn nie cieszy się współcześnie zbyt dobrą sławą. Niezrażona tym stanem rzeczy powiedziała: „Bursztyn jest przedmiotem godnym pożądania i pozazdroszczenia, więc zamierzam troszkę ‘podrażnić’ ludzi”.

Oprócz nominacji nowa Ambasador Bursztynu otrzymała z rąk prezydenta Adamowicza również bursztynowe pióro Amber Rex, którym ma zamiar spisywać historie do książki, oraz naszyjnik z bursztynu autorstwa Danuty Burczik-Kruczkowskiej. Projektantka, zanim przystąpiła do wykonania tego naszyjnika, długo słuchała piosenek Kayah i czytała informacje na jej temat, by jak najlepiej dopasować biżuterię do osobowości obdarowywanej. Z pewnością nie będzie to jednak jedyna bursztynowa ozdoba w bogatej kolekcji biżuterii Kayah. Jak zapowiada, będzie wybierać oryginalne pomysły wydobywające naturalne piękno tego kamienia.

Polecamy:
Kayah Ambasadorem Bursztynu
Kropla drąży kamień - rozmowa z Pawłem Adamowiczem