plzh-CNenetdelvltnorues
Bransoleta Mariusza Pajączkowskiego

Pod takim hasłem na targach Amberif spotkają się „wszyscy, którzy będą mieli trochę czasu i ochoty”, by wspólnie wykonać bransoletkę. Ale tak naprawdę nie o bransoletkę tu chodzi…

„Chcemy spotkać się podczas pracy, aby się poznać, dobrze bawić i sympatycznie ten czas zapamiętać. Często nie znamy się osobiście. Szczególnie „stara gwardia” i młodzi projektanci mijają się na jednej przestrzeni, nie wiedząc, ‘who is who’. A jak najłatwiej się poznać? Przy wspólnym działaniu!” – przekonuje pomysłodawca akcji Mariusz Pajączkowski, złotnik prowadzący Galerię Otwartą w Sandomierzu.

Dlatego właśnie jego zaproszenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, by spotkali się w dniach 21-23 marca w godz. 11-15 w Galerii Projektantów targów Amberif 2013 przy wspólnym stole (tym razem nie złotniczym) i wykonali bransoletkę. Znajdą się tam przygotowane konstrukcje, podstawowe narzędzia i materiały, które posłużą do wykonania ozdoby nadgarstka. Warsztaty będą prowadzone przy współudziale Jarosława Kolca (ASP Łódź), studentów łódzkiej ASP i wolontariuszy.

Wykonane prace pozostaną na ekspozycji, a jeśli ktoś zechce swoją bransoletę zabrać, pozostanie po niej wykonane na miejscu zdjęcie. Zarówno obiekty, jak i zdjęcia zostaną na koniec zabawy ocenione przez „samozwańcze jury”, które przyzna nagrody za najciekawsze realizacje.

„Z pewnością podczas tych dni zdarzy się wiele nieprzewidzianych sytuacji, ale bardzo chcemy, żeby były one powodem do żartów, zabawy, rozmów i uśmiechniętych emocji. Na takie właśnie ekspresyjne spotkanie liczymy!” – zachęca Mariusz Pajączkowski, pomysłodawca warsztatów współorganizowanych przez MTG SA.

Organizatorzy zwracają się do firm i osób prywatnych o wsparcie warsztatów poprzez przekazanie materiałów do wykonania bransolet lub ufundowania nagród.