plzh-CNenetdelvltnorues

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów druga edycja Amber Jazz Festiwalu okazała się prawdziwą muzyczną ucztą, a bursztyn był nie tylko w nazwie.

873_2Na wczorajszym koncercie przy pełnej sali Braniewskiego Centrum Kultury wystąpiła Dorota Miśkiewicz, której towarzyszyli na scenie Marek Napiórkowski i Robert Kubiszyn, oraz Zbigniew Namysłowski, który zagrał jubileuszowy koncert z okazji swoich 70. urodzin.

Co ma wspólnego bursztyn z jazzem? Jazz jako gatunek muzyczny zaskakuje i w połączeniu z indywidualnymi cechami artysty nabiera nowego znaczenia. Każdy dźwięk w wykonaniu innego artysty brzmi zupełnie inaczej – tak jak każdy kawałek bursztynu jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. To podobieństwo zostało dodatkowo zaakcentowane bursztynowymi prezentami wręczonymi przez obecnych na koncercie prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu Zbigniewa Strzelczyka i koordynatora ds. bursztynu Prezydenta Miasta Gdańska Roberta Pytlosa. „Do Braniewa przywiodły nas dwie miłości: do bursztynu i do jazzu” – powiedzieli, wręczając imponujący bursztynowy naszyjnik z inkluzjami Dorocie Miśkiewicz w podziękowaniu za koncert. Obdarowany został również Zbigniew Namysłowski – otrzymał on piękną bryłkę szlifowanego bursztynu z zaleceniem, by nosił ją zawsze przy sobie.

Miłośnicy bursztynu i jazzu z Gdańska w symboliczny sposób – oczywiście wręczając bursztynowy upominek – podziękowali także organizatorce, Dorocie Hryniewicz za wyjątkowy pomysł i świetną organizację przedsięwzięcia.