plzh-CNenetdelvltnorues

W tym roku impreza odbędzie się w Wieluniu i Konopnicy w dniach 8-9 sierpnia. Do wspólnego świętowania organizatorzy zaprosili w tym roku Litwinów.

Europejskie Święto Bursztynu to odbywająca się już po raz trzeci impreza plenerowa organizowana przez Stowarzyszenie „Polski Szlak Bursztynowy” we współpracy z władzami lokalnymi. W tym roku święto odbędzie się w Wieluniu i Konopnicy w dniach 8-9 sierpnia. Celem imprezy jest przede wszystkim rozpropagowanie znaczenia szlaku bursztynowego dawniej i dziś oraz nawiązanie ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami szlaku bursztynowego innych krajów. Do wspólnego świętowania zapraszani są także przedstawiciele z innych krajów leżących na szlaku – w ubiegłym roku do Wielunia przybyła liczna grupa Włochów z Fano, w tym roku zaproszono Litwinów.

Stałe punkty programu to sympozjum naukowe „Na bursztynowych szlakach”, które zacznie się w sobotnie przedpołudnie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Dalsza część imprezy została przeniesiona do Konopnicy, gdzie nie zabraknie takich atrakcji jak koncerty muzyki dawnej, pokazy obróbki bursztynu w wykonaniu Zenona Śmigela i Eryka Popkiewicza, pokazów dawnych strojów oraz zabaw plebejskich dla publiczności.

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem Europejskiego Święta BursztynuPolecamy:
www.nabursztynowymszlaku.pl