plzh-CNenetdelvltnorues
Doroczny Jarmark św. Dominika to także miejsce prezentacji wyrobów z bursztynem – zobaczymy je w dniach 25.07 – 16.08. na stoiskach 26 firm bursztynniczych i ponad 40 warsztatów i pracowni artystycznych.

Gdański Jarmark św. Dominika to zdecydowanie największa, najstarsza i najsłynniejsza impreza kulturalno-handlowa w Polsce, która z 33 letnią przerwą zapoczątkowaną drugą wojną światową odbywa się już od 746 lat. Od 1996 roku jarmark jest organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA (Amberif, Ambermart) i rozpoczyna się zawsze pod koniec lipca i trwa do połowy sierpnia. Obecnie jest to największa letnia atrakcja adresowana do szerokiej publiczności – głównie turystów odwiedzających Trójmiasto i okolice. Według podawanych przez organizatorów liczb, każdego roku przez Główne i Stare Miasto w Gdańsku, gdzie odbywa się impreza, przewija się ok. 5 mln zwiedzających. Poszukują oni atrakcji na kilkuset stoiskach handlowych oferujących zarówno wyroby codziennego użytku, jak i sztukę ludową, rękodzieło oraz słynną na cały świat gdańską biżuterię z bursztynu. Miłośnicy bursztynu powinni się kierować na ul. św. Ducha, Długie Pobrzeże i Piwną, gdzie rozlokowanych będzie 26 firm bursztynniczych i ponad 40 innych warsztatów rzemieślniczych i pracowni autorskich oferujących wyroby ze srebra, kamieni kolorowych i bursztynu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Jarmarkowi św. Dominika towarzyszyć będzie bogaty program kulturalny, realizowany na kilku scenach przez wszystkie dni imprezy. Niestety, w tym roku w programie nie figuruje Dzień Bursztynu.

Więcej informacji:
Jarmark św. Dominika