plzh-CNenetdelvltnorues
W piątkowy wieczór (19 czerwca) w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Mody Polskiej. To pierwsza edycja cyklu wydarzeń mających promować polskie marki i naszych narodowych projektantów, którzy paradoksalnie są częściej zauważani zagranicą niż w kraju.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Fundację „Marki Polskie” i jest elementem rządowego programu na rzecz promocji właśnie polskich marek. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Izba Gospodarki oraz media publiczne. Gala i pokazy wyreżyserowane przez Bartka Wieczorka cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nie zabrakło również bursztynowego akcentu. Swoją autorską kolekcję biżuterii zaprezentował Aleksander Gliwiński, do którego pokazu firma Danhen użyczyła najnowsze, letnie kreacje.

Gala połączona została z pierwszą edycją ekskluzywnego dwumiesięcznika „Moda Polska”, który ma na celu promocję projektantów mody, biżuterii, i kosmetyków. Trzymamy kciuki i czekamy na dalsze inicjatywy.

Fot. mwmedia.pl