plzh-CNenetdelvltnorues
Katarzyna Klimas: praca "Kontrast", 1. miejsce w kategorze seniorzy w 2011 r.

Tematy tegorocznej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle brzmią iście bajkowo: Biżuteria z baśni tysiąca i jednej nocy (juniorzy) oraz Pierścień królowej Śniegu (seniorzy). Prace należy zgłaszać do 20 września.

Tradycyjnie konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dla juniorów (Biżuteria z baśni tysiąca i jednej nocy) oraz seniorów (Pierścień królowej Śniegu). Prace w tej drugiej kategorii mogą być wykonane techniką ręczną lub z zastosowaniem technik komputerowych. Należy je zgłosić w terminie do 20  września 2012 r., a oceni je komisja konkursowa powołana z grona wybitnych fachowców złotników i jubilerów z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi podczas targów Złoto Srebro Czas w Warszawie.

Organizatorami konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle są Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego oraz Międzynarodowe Centrum Targowe. Konkurs powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Główną ideą jest promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód oraz młodych ludzi uczących się zawodu złotnik-jubiler lub rozpoczynających pracę zawodową w tej profesji.

Polecamy:
Złoto i Srebro w Rzemiośle - nagrody przyznane