plzh-CNenetdelvltnorues
W ramach wystawy "Moda na talerzu" swoją biżuterię zaprezentuje Jacek Ostrowski

Z roku na rok coraz więcej jest biżuterii na Warsaw Fashion Street – i słusznie, ponieważ to trochę niedoceniany choć niezbędny dodatek do modnego stroju. W najbliższy weekend będzie ona prezentowana nie tylko na modelkach na wybiegu, ale także w ramach specjalnych wystaw czy prezentacji, m.in. Moda na talerzu i Ulica Projektantów.

„Mamy zamiar zrobić coś wyjątkowego: wystawę, która będzie najbardziej obfotografowanym obiektem podczas Warsaw Fashion Street” – tak Dorota Wróblewska zapowiedziała wystawę „Moda na talerzu”, podczas której 15 projektantów biżuterii zaprezentuje swoje prace. „Każdy z nich przedstawi jedno swoje dzieło, które musi być widowiskowe, zjawiskowe i autorskie” – dodaje pomysłodawczyni. Na wystawie „Moda na talerzu” – na wielkim stole, który zostanie specjalnie zaaranżowany przez grupę projektantów – swoje prace pokaże 15 wybranych twórców, m.in. Linda Lacroix, Erickson Beamon, Anna Horsecka, Magdalena Mól, Magdalena Ryniec, Agata Wojtczak, Joanna Motyka, Jacek Ostrowski, Aleksandra Przybysz i Anna Kurpas. Jak przystało na Warsaw Fashion Street zobaczymy przede wszystkim biżuterię modową: barwną, z użyciem kolorowych kamieni i materiałów, rzucającą się w oczy, budzącą pożądanie…

Wiele modowych atrakcji czeka na miłośników akcesoriów: biżuterii i dodatków w ramach Ulicy Projektantów WFS. Swoje prace zaprezentuje aż 29 projektantów, w tym m.in. Sława Tchórzewska, Bogumiła Adamska, Monika Szczuka-Stawska (Kiss the Frog).

Na wieczornej gali Warsaw Fashion Street pokaz mody Agaty Koschmider uświetni biżuteria znanej projektantki biżuterii Kariny Królak. Tego wieczora zostanie zaprezentowana także biżuteria firmy Apart.

Warsaw Fashion Street to wyjątkowa uliczna prezentacja mody: show roomy projektantów, nowe kolekcje, gwiazdy w roli modeli, imprezy charytatywne, pokazy marek komercyjnych i odkrywanie nowych talentów. Ta największa kulturalno-modowa impreza w Polsce odbywająca się na Krakowskim Przedmieściu – nazywana świętem mody, kultury, sztuki i muzyki – od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i publiczności, gromadząc blisko 150 000 widzów. Tematem tegorocznej edycji jest sztuka i malarstwo, które stały się inspiracją dla młodych projektantów przy tworzeniu kolekcji. Swoje projekty zaprezentują laureaci konkursów Talent Warsaw Fashion Street 2012, Off Fashion Kielce 2012, Cracow Fashion Awards 2012  i New Look Design 2012, którego finał odbędzie się 24 czerwca.

Warsaw Fashion Street
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście
23 i 24 czerwca 2012

Więcej informacji:
sophisti.pl

Polecamy:
Jak inwestować w biżuterię, by być modnym - rozmowa z Dorotą Wróblewską