plzh-CNenetdelvltnorues

Znana z odważnej, modowej biżuterii firma Lewanowicz została uhonorowana Nagrodą Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas.

Nagroda została przyznana za innowacyjne linie wzornictwa i nowatorską formę sprzedaży, ale brano pod uwagę także dotychczasowy „dorobek”. A ten jest niewątpliwie imponujący! Początki firmy Lewanowicz sięgają końca lat 80. ubiegłego wieku. Po 10 latach działalności w Hiszpanii siedziba firmy została przeniesiona do Polski, skąd biżuteria jest eksportowana do wielu krajów świata. Marka szybko zaznaczyła swoją obecność na rynku polskim – głównie dzięki oryginalnym pomysłom, soczystym barwom, wymyślnym formom i często niestandardowym materiałom – zyskując sobie grono wiernych klientek.

Dla Ewy Wołk-Lewanowicz, która zajmuje się w firmie projektowaniem biżuterii, najważniejsza jest forma i kolor. „Łączę kolor z materiałem, dopasowując je do stroju i osoby. Wyznaję teorię, że podobnie jak w architekturze wnętrz, tak i w jubilerstwie potrzebna jest analiza osobowości odbiorcy” – wyjaśnia przyczyny popularności sygnowanej przez siebie biżuterii. Ogromne znaczenie mają także kamienie kolorowe – firma stawia przede wszystkim na te naturalne, w szlifach dodatkowo podkreślających ich urodę. „Moje projektowanie polega głównie na jeżdżeniu po całym świecie, także do tak egzotycznych miejsc jak Brazylia, Indie czy Nepal, i wyszukiwaniu ciekawych surowców. Kiedy już je trzymam w rękach, rodzi się pomysł, jak je połączyć. A jak widzę całość, wiem, do jakiego typu kobiet w jakim kraju będzie ona pasowała” – mówi projektantka.

Choć wśród miłośniczek biżuterii tej marki są kobiety z różnych krajów świata, to projektantce najbliższe są pełne temperamentu Polki. Z myślą o nich przygotowuje trzy razy w roku krótkie serie, „by panie nie mogły się spotkać w takiej samej biżuterii i miały poczucie wyjątkowości”.

Wyjątkowe są nie tylko ozdoby firmy Lewanowicz, ale także nowo otwarty butik w Warszawie pl. Grzybowskim – jest to mała kawiarnia prowadząca sprzedaż biżuterii, w której właściciele planują w przyszłości organizować różnego rodzaju spotkania kulturalno-towarzyskie.