plzh-CNenetdelvltnorues

W dniach 11-13 czerwca 2010 Kraków już po raz trzeci stanie się miejscem biznesowego spotkania przedstawicieli branży jubilersko-zegarkowej. W tych dniach na terenach targowych przy ul. Centralnej 41 a odbędą się Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych JUBINALE, na których swoją ofertę zaprezentuje ok. 150 wystawców zarówno z Polski, jak i z zagranicy – w tym z Czech, Węgier, Niemiec, Danii, Włoch, Sri Lanki, Izraela, Litwy i Rumunii.

Targi JUBINALE, choć są najmłodszą z imprez targowych w Polsce, wpisały się już na stałe w kalendarz targowy wielu firm i stały się profesjonalną platformą handlową dla branży jubilerskiej nie tylko na południu Polski, ale również w Europie Centralnej, co potwierdzają statystyki wystawców i odwiedzających.

W tym roku w Krakowie będzie można podziwiać biżuterię złotą i srebrną, biżuterię z diamentami, perłami i kamieniami szlachetnymi, biżuterię z bursztynem, biżuterię designerską, biżuterię modową, a także nowość – biżuterię zwaną „concept jewellery”, która cieszy się już ogromną popularnością w całej Europie i zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce. Na targach JUBINALE 2010 nie zabraknie też oferty zegarkowej oraz opakowań i oferty technicznej, a także systemów wyposażenia oraz zabezpieczeń salonów jubilerskich. Swoje stoiska informacyjne będą tu miały również branżowe stowarzyszenia, targi i wydawnictwa.

Targi JUBINALE 2010 obfitować będą w szereg interesujących wydarzeń, które pozwolą Państwu dostrzec różne oblicza prezentowanej na targach biżuterii (codzienne pokazy biżuterii i mody, wystawy w ramach których biżuteria prezentowana będzie jako obiekt sztuki), jak również pogłębić wiedzę na tematy związane z Państwa codzienną działalnością (fachowe seminaria).

Seminaria

Seminaria poprowadzą specjaliści z firmy ODL – tworzącej oprogramowanie komputerowe i będącej zarazem polskim producentem systemu IT, którego zadaniem jest pomoc w zarządzaniu przedsiębiorstwami handlowymi, usługowymi i produkcyjno-handlowymi – oraz Radosław Piedziuk, praktyk w zakresie sprzedaży od ponad 10 lat, absolwent studiów MBA i pasjonat w zakresie psychologii sprzedaży oraz analizy zachowań konsumentów.

Firma ODL przedstawi słuchaczom nowoczesne oprogramowanie klasy ERP przygotowane z myślą o branży jubilerskiej, które pozwala na ewidencjonowanie magazynowe każdej sztuki lub grupy biżuterii, ułatwia raportowanie, sprzedaż, prognozowanie oraz inwentaryzację ("ODL – Jubiler: Pomoc w zarządzaniu obrotem wyrobami jubilerskimi"). Drugiego dnia targów zainteresowani wysłuchać będą mogli analizy rynku e-commerce w Polsce. Przedstawione zostaną zalety posiadania sklepu internetowego i zamówień internetowych ("Aplikacje internetowe – nowa era handlu").

Podczas kolejnego seminarium („Sprzedawca czy ‘podawca’”?) Radosław Piedziuk poda praktyczne sposoby zwiększenia skuteczności personelu w sprzedaży detalicznej biżuterii oraz przedstawi skuteczne działania marketingowe w prelekcji „Poznaj swojego Klienta nie tylko z widzenia – skuteczne metody badania rynku i promocji w sprzedaży detalicznej biżuterii.”

Seminaria odbywać się będą w piątek i sobotę (11-12 czerwca) na powierzchni seminaryjnej w hali targowej.

Pokazy biżuterii i mody

Pokazy biżuterii i mody towarzyszą targom JUBINALE od początku ich istnienia – wprowadzenie ich w codzienne życie targowe stworzyło nową jakość w organizacji targów w Polsce. Pokazy biżuterii i mody na targach JUBINALE mają charakter stricte handlowy, ich zadaniem jest pokazanie trendów obowiązujących w danym sezonie oraz przykładowych, ciekawych zestawień biżuterii dobranych do odpowiednich strojów i typów kobiecej urody. Dwa razy dziennie na profesjonalnie przygotowanej scenie biżuteria wystawców targów JUBINALE zalśni zatem niezwykłym blaskiem na tle ciekawych kreacji odzieżowych stworzonych przez młodych projektantów mody (m.in. Ani Gabanian, Laury Obrzut, Jagody Kursy, Zuzy Bart, Atelier Mody Kokon). Podczas pokazów mody podziwiać będzie można biżuterię takich projektantów jak Marcin Giebułtowski, Arek Wolski, Agata Krzyżanowska. Organizatorem pokazów biżuterii i mody jest międzynarodowa agencja modelek RORES MODELS z Krakowa.

Szczegółowy harmonogram seminariów i pokazów mody jest dostępny na stronie targów www.jubinale.com (zakładka dla odwiedzających).

Trend Skaut 2010

Na targach JUBINALE 2010 tytuł ten otrzyma Agata Krzyżanowska, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, która w 2008 roku obroniła dyplom w pracowni projektowania biżuterii, uzyskując tytuł magistra sztuki. O sobie mówi krótko: „150 cm wzrostu i głowa pełna pomysłów. Biżuteria, fotografia i ilustracje to trzy dziedziny, które pochłaniają ją bez reszty.” Tworzy biżuterię, która zdobi kobietę, i sprawia, że każda z nas może stać się zauważona w tłumie. A ambicją młodej artystki jest, aby jej ozdoby stanowiły nie tylko dodatek, ale żeby żyły własnym życiem. Na targi JUBINALE 2010 Agata Krzyżanowska przygotowała nową, specjalną kolekcję biżuterii, którą podziwiać będzie można na promocyjnym stoisku Trend-Skauta (stoisko nr 206) w ramach platformy Trendy Projektantów oraz podczas organizowanych na targach pokazów biżuterii i mody.

Platforma TREND-SKAUT Polskiej Biżuterii – czyli poszukiwanie swojej drogi we wzorniczym gąszczu współczesnego świata – to pomysł organizatora targów JUBINALE na promocję młodych talentów w dziedzinie projektowania biżuterii. Celem platformy jest wsparcie młodego artysty poprzez ukierunkowane działania promocyjne (stoisko na targach JUBINALE, reklama, artykuły w branżowych pismach, pomoc w stworzeniu profesjonalnego portfolio itp.) i wskazanie możliwości wykorzystania konkretnych działań marketingowych w jego przyszłej działalności handlowej.

Wystawy towarzyszące

* Targom JUBINALE, od ich pierwszej edycji w 2008 roku, towarzyszą wystawy Legnickiego Festiwalu SREBRO. Tak będzie i w tym roku. Galeria Sztuki w Legnicy, organizator Festiwalu, zaprezentuje w Krakowie na targach JUBINALE 2010 główną ekspozycję srebrnej imprezy – prace wyróżnione w 19. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej MINIMUM.

Jak co roku na ten prestiżowy międzynarodowy konkurs zostało nadesłanych kilkaset prac z całego świata (w tym roku były to 493 prace stworzone przez 267 artystów-złotników z 30 krajów). Spośród nich międzynarodowe jury wybrało ok. 40, które najlepiej interpretowały tytułowe „Minimum”. Wystawcy i odwiedzający targi JUBINALE 2010 już wkrótce będą mogli przekonać się sami, czy naprawdę „mniej znaczy więcej” i jak z tym zagadnieniem zmierzyli się międzynarodowi twórcy biżuterii. Wystawę Galerii Sztuki w Legnicy będzie można oglądać na stoisku nr 63.

* Konkurs „Fresh Metal” – zainicjowany w 2009 roku przez Wytwórnię Antidotum i przeznaczony dla adeptów sztuki złotniczej zdobywających umiejętności w prywatnych szkołach jubilerskich i złotniczych oraz absolwentów tych szkół – doczekał się swojej drugiej edycji. Tym razem, zgodnie z założeniami konkursu, jego organizatorem i gospodarzem była włoska szkoła Le Arti Orafe z Florencji.

Tematem przewodnim w roku 2010 zostały „Zwierzęta”. Zdaniem organizatorów konkursu każde odwzorowanie fauny – naturalistyczne lub symboliczne – jest wyrazistym sposobem wyrażania idei, uczuć, ideałów, siły, elegancji, wrażliwości i piękna…Chcąc w niebanalny sposób przedstawić zwierzęcą postać, trzeba wykorzystać zarówno technikę, jak i wyobraźnię.
W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie i absolwenci Le Arti Orafe oraz Wytwórni Antidotum. Organizatorzy oczekiwali od uczestników konkursu oryginalności, świeżości i wyobraźni, zaskoczenia i pomysłowości, które pozwoliłyby stworzyć galerię niezwykłych obiektów. Efekty konkursowych zmagań będzie można oglądać na specjalnej wystawie prac nagrodzonych w konkursie „Fresh Metal” podczas trwania targów JUBINALE 2010 na stoisku nr 232.

* Zegarmistrzostwo jest prawdziwą sztuką. Do perfekcji opanował ją Franciszek Wiegand, genialny zegarmistrz i twórca niezwykłych czasomierzy. Podczas targów JUBINALE’10 zaprezentuje on w ramach specjalnej wystawy niektóre ze swoich fascynujących dokonań.

Prezentacja obejmie modele wychwytów i zegarów szkieletowych, które są symbolem i znakiem rozpoznawczym zegarmistrzostwa, a także nieocenioną pomocą dydaktyczną. Każdy zainteresowany zgłębianiem tajników sztuki zegarmistrzowskiej, który odwiedzi ekspozycję, może liczyć przy okazji na pasjonującą opowieść o tajemnicach tych niezwykłych czasomierzy. Czas i metody służące jego odmierzaniu to tematy, o których Franciszek Wiegand może opowiadać bez końca. Wystawę zegarów Franciszka Wieganda można będzie oglądać na stoisku nr 233.

* Wystawa fotografii „Klejnot Polskiej Biżuterii 2010” prezentuje wybrane prace, które zostały zgłoszone do konkursu o tej samej nazwie. Fotografie, które powstały w profesjonalnym studiu, ukazują subtelne piękno polskiej biżuterii, a także podkreślają jej różnorodność i odkrywają źródła inspiracji jej twórców.  

Co roku do konkursu „Klejnot Polskiej Biżuterii” zgłaszanych jest kilkadziesiąt wyrobów jubilerskich, które oceniane są następnie przez najbardziej surowe jury – czytelników portalu jubilerskiego www.pb.info.pl To ich głosy decydują bowiem, która ze zgłoszonych prac trafi na okładkę Katalogu „Polska Biżuteria” i na cały rok stanie się wizytówką polskiej branży wszędzie tam (w kraju i zagranicą), gdzie dociera wydawnictwo. Wystawę fotografii „Klejnot Polskiej Biżuterii” będzie można oglądać na stoisku nr 100.

* Wystawa miniaturowych modeli wielkich maszyn parowych oraz luksusowych samochodów autorstwa Szymona Klimka, specjalisty od precyzyjnej roboty, który od 2004 roku wykonał ponad 100 takich maleńkich modeli o długości 80 do 125 mm. Miniaturowe dzieła sztuki wykonane z blachy mosiężnej i brązowej lakierowanej zdobione są cyrkoniami lub kryształami Swarovskiego i umieszczane w szklanych kielichach. Wśród modeli miniatur prezentowanych na targach będą prezentowane także działające miniatury maszyn zasilane energią świetlną. Lekkie i delikatne miniatury pomyślane są jako dekoracja eleganckich wnętrz. W 2009 roku twórca miniatur otrzymał nagrodę od Muzeum Craftmanship w Kalifornii za całokształt twórczości dla rzemiosła, które wykonuje a które trudno nazwać i sklasyfikować. Na pewno zaciera ono podziały pomiędzy modelarstwem, biżuterią i sztuką. Wystawę miniatur będzie można oglądać na stoisku nr 234.

* Arek Wolski to pierwszy polski projektant wyróżniony nagrodą w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie w zakresie biżuterii designerskiej – w konkursie INNOWACJE (INNOVATION AWARD) na targach inhorgenta w Monachium. Projektant otrzymał tę nagrodę w 11. edycji konkursu na targach inhorgenta europe 2010 w Monachium.

Podczas targów JUBINALE 2010 odbędzie się specjalna prezentacja prac Arka Wolskiego pod auspicjami targów inhorgenta. Jego prace będzie można podziwiać (a także nabyć) na stoisku nr 184.

Zapraszamy Państwa zatem w dniach 11-13 czerwca (piątek-niedziela) do Krakowa –magicznej metropolii, której aura sprzyja wszystkim miłośnikom biżuterii i rzeczy pięknych – i życzymy owocnej wizyty na targach JUBINALE!