plzh-CNenetdelvltnorues

Trwa rekrutacja na specjalizację PROJEKTOWANIE FORM UŻYTKOWYCH I BIŻUTERII w Sopockiej Szkole Wyższej na rok akademicki 2009 / 10.

Intencją oraz aspiracją Sopockiej Szkoły Wyższej i zainicjowanej właśnie nowej specjalności Projektowanie Form Użytkowych i Biżuterii jest stworzenie prężnego ośrodka akademickiego, który zauważalnie wpłynie na poziom wzornictwa polskiej biżuterii – w tym przede wszystkim biżuterii z bursztynem, polskiego hitu eksportowego. Jest to jednocześnie ważne zobowiązanie wobec wielu środowisk samorządowych, branżowych i gospodarczych, które niemal od zawsze postulowały konieczność stworzenia w Trójmieście miejsca, w którym można byłoby kształcić projektantów biżuterii oraz artystów-złotników. Celem studiów licencjackich – oferowanych w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym – jest profesjonalne przygotowanie przyszłych stylistów, designerów i trend-hunterów do aktywnego kształtowania kultury materialnej naszego najbliższego otoczenia we wszystkich aspektach codziennego życia, umownie określanych jako "life style".

Studia będą integrować wiedzę plastyczną z wielu dziedzin, proponując przyszłemu absolwentowi wszechstronne i kompleksowe wykształcenie artystyczne oraz projektowe, zarówno w dziedzinie architektury i aranżacji wnętrz, wystaw, targów i prezentacji o charakterze komercyjnym, jak i w zakresie design'u form użytkowych i produktów przemysłowych ze szczególnym uwzględnieniem biżuterii. Autorski program kształcenia – przygotowany przez uznanych artystów i aktywnych zawodowo projektantów – obejmuje nowoczesne technologie cyfrowego projektowania i prototypowania (CAD / CAM), a także klasyczne złotnictwo oraz jubilerstwo, w tym techniki artystyczne i eksperymentalne. Na przyszłych studentów czekają świetnie wyposażone pracownie oraz doświadczona kadra naukowa, m.in. wykładowców ASP w Gdańsku i Politechniki Gdańskiej.

Propozycja utworzenia dawno oczekiwanej szansy zdobycia kierunkowego wykształcenia została bardzo przychylnie przyjęta przez trójmiejskie środowisko branżowe, uzyskując pozytywną rekomendację Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Wszystkie osoby zainteresowane rozpoczęciem studiów w zakresie projektowania biżuterii w Sopockiej Szkole Wyższej zapraszamy do naszego punktu informacyjnego na targach Ambermart oraz na stronę internetową: www.ssw.sopot.pl, gdzie znajdują się informacje dotyczące programu studiów i zakresu egzaminów wstępnych, które odbędą się 15 i 16. IX.

Ważnym wydarzeniem sygnalizującym obecność sopockiej uczelni jako przyszłego centrum edukacyjnego, wystawienniczego i promocyjnego w zakresie sztuk użytkowych będzie wystawa autorskiej biżuterii FRESH DESIGN , prezentowana w dn. 9-18.IX w siedzibie Wydz. Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej przy ul. Wosia Budzysza 4. Zaproszenie do udziału w wystawie przyjęli: Paulina Binek, Jacek Byczewski, Bogumił Bytomski, Sławomir Fijałkowski, Mariusz Gliwiński, Paweł Kaczyński, Małgorzata Kalińska, Dorota Kos, Krzysztof Roszkiewicz, Arkadiusz Wolski, Janusz Wosik, Jan Wiszniewski, Antek Zaremski.